دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

نامه یک زن به همسر مفقودالاثرش
دل نوشته ای تکان دهنده از همسر سردارشهید حجت نعیمی(فرمانده اطلاعات و عملیات محور 1 لشکر ویژه 25 کربلا) که عظمت صبوری زنان ایران اسلامی را به تصویر می کشد.

نعیمی عزیز! دلم برای مهربانی های تو تنگ شده است و دلم برای به یاد خدا بودن تو پرپر می زند! اگر چه سفارش های تو را که همیشه به من می فرمودی: بعد از رفتن من مبادا احساس تنهایی کنی و صبر پیشه کنی که خدا صابران را دوست دارد را اصلاً فراموش نکرده ام!
حجت عزیز! حالا دیگر جنگ تمام شده است، تعدادی از هم رزمانت که با تو بر خاک های جنوب به سجده عشق، پیشانی ساییده بودند از سفر بازگشتند اما گویا تقدیر آن است که من، هم همسر *1 مفقودالاثر بمانم و هم دختر مفقودالاثر*2 !.
خیلی ها با دو چشمان خود انتظار یک نفر را می کشند اما من با دو چشمانم که حالا دیگر اشکی برایش نمانده انتظار دو نفر را می کشم. یعنی بابا و تو!
[ سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳٩۱ ] [ ٧:۳٢ ‎ب.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]

یکی از آداب عجیبی که این سالها اندک اندک عمده خانواده های ایرانی را در بر گرفته است ، بی بند و باری های رایج در عروسیهاست بی شماهم دیده اید . حتی خانواده های کما بیش مذهبی در شب عروسی نزدیک نشان ، بسیاری از محرمات را حلال می دانند. اغلب عروس خانم با پوشش نیمه برهنه ظاهر شده و گاه همراه داما د غیر تمندش در وسط خیابان به رقص و پایکوبی می پردازد .
حکایت حجاب در این سرزمین هم داستان غریبی شده است پس از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی و تلاشهای بی وقفه مراکز فرهنگی برای ترویج این اخلاق حسنه به نظرمی رسد نتایج حاصله معکوس بوده است وهر هفته شاهدیم اغلب ائمه جمعه در این باب  تذکر و هشدارمی دهند. رسانه های جمعی در این میان نقش عمده ای دارند چنانکه به نظر می رسد هر آنچه را که ما در مدارس و از را ه فعالیت دیگر مراکز مربوطه برای ارزشمند جلوه دادن حجاب انجام می دهیم ، این رسانه ها پنبه می کنند . در اغلب فیلمها و سریالها ، از زنها ی محجبه در نقش خدمتکار و رده های پست اجتماعی استفاده می شود برعکس چهر ه های موجه و موفق عمدما حجاب درست و درمانی ندارند بطور مثال در فیلم های کمدی ، (مثل ورود آقایان ممنوع ) که چندی پیش سینماهای کشور را قرق کرده و فروش خوبی هم داشت ، هنر پیشه نقش اول زن ، تا وقتی که شخصیتی منفی و بداخلاق و منزجر کننده بود ، بشدت در رعایت حجاب خود می کوشید و بعد که به چهره ای خواستنی و منطقی بدل شد ، اندکی از کاکلش بیرون آمد و آرایش آشکار ی کرد و ..... توگویی یکی از لوازم خشک و بی منطقی و بد بودن همانا حجاب محکم این خانم بود .
با آنکه برخی ائمه جمعه ، نظیر حضر ت آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد ، اصرار دارند برخورد فیزیکی و ورود قوای انتظامی به این مقوله نتیجه موثر و بلند قدی نخواهد داشت چرا که این راه تجربه شده است ،اگر موثر بود اکنون ما اینجا نبودیم حداکثر چنین روشی ، رعایت حداقل پوشش ، انهم در معرض نیروهای باز دارنده است و همینکه فرد چشم انها را دور ببیند ، بقصد تلافی و انتقام هم که شده ، رویه بدتری در پیش خواهد گرفت . از سوی دیگر نباید این جماعت چنان رها باشند که نظیر آنچه در سمنان روی داد، یک خانم بدحجاب بخاطر مواجه شدن با امربه معروف ، روحانی پیر مردی که امام جماعت مسجد اصلی آن شهر بوده را مضروب کند و به بیمارستان بفرستند . کلید حل این معضل ، بدل کردن حجاب به یک هنجار و ارزش اجتماعی است باید کمیته ای تشکیل شود و راه رسیدن به این مهم را براساس یک نقشه راه ، در رسانه های کشور و بویژه در رسانه ملی دنبال کند اگر نه ده سال دیگر هم ، آش همین خواهد بود و کاسه همین . باید رسانه ملی اهمیت این مساله را درحدبسیارفوری و ضروری اش بپذیرد و در همان اندازه ، بدان بپردازد. انشاالله

محمدحسین جعفریان

[ دوشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩۱ ] [ ۱٢:۱٦ ‎ق.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک