دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

کتاب خاطرات مربوط به هولوکاست دروغ از آب درآمد. به گزارش تلویزیون سی بی اس آمریکا، هرمن روزنبلات یک یهودی (صهیونیست) ساکن در شهر میامی ایالت فلوریدا کتابی نوشته که در آن ادعا کرده از اسارتگاه  نازی ها در آلمان توسط دختری نجات داده شده و سال ها بعد با همان دختر در نیویورک ازدواج کرده است. اما  پس از تشکیک در حقیقی بودن داستانش، مجبور شد اذعان کند این داستان ساختگی بوده است. بنا بر این گزارش روزنبلات در چنین اسارتگاهی در آلمان به سر نبرده است و هرگز از آن نگریخته و دختری هم که به وی در این رابطه کمک کند، وجود خارجی نداشته است. این  یهودی که پیش از انتشار آن بسیار مشهور شده و به همراه همسرش در چند برنامه تلویزیونی در آمریکا برای تبلیغ کتابشان شرکت کرده بود، گفت: من این داستان را برای ابلاغ پیام امید و سرور به مردم، از خود ساختم(!)

بنابر این گزارش، گرچه انتشار این کتاب که حاوی داستانی کذب در خصوص هولوکاست است، اکنون در آمریکا متوقف شده است اما همچنان یکی از استودیوهای فیلم سازی قرار است از محتوای آن، فیلمی با هزینه بیست و پنج میلیون دلار بسازد!

جالب اینجاست که سایت بی بی سی با تحریف بخشی از ماجرای  لو رفته توسط سی بی اس آمریکا و در دروغی بزرگ تر از دروغ نویسنده کتاب مدعی شد روزنبلات «از نجات یافتگان نسل کشی یهودیان در آلمان نازی است»! این شیوه از دروغ گویی و جا انداختن یک دروغ در جریان تکذیب دروغی دیگر، شیوه عجیب و غریبی است که ظاهراً فقط از رسانه های سابقه داری چون بی بی سی برمی آید.

[ چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۸٧ ] [ ٩:٥٩ ‎ق.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک