دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

رو به رویم که می نشینی، نگاهت برایم میوه ممنوع است، گناهی شیرین که خود هم نمی‌دانم چه طور اتفاق می افتد، دست خودم که نیست، اصلاً انگار همیشه بوده است.

گناه نگاهِ کردنت دنبال من می کرد، چگونه می توانستم از آن فرار کنم وقتی سریع‌تر از من می دوید. وقتی طنین صدایت مرا صدا می زد و من مجبور بودم که سربرگردانم، اصلاً آمدنم به سوی تو از همان اول برای نزدیکی به خدا بود فکرش را هم نمی کردم که این درخت ملعون جلوی قدم های استوار من ظاهر شود.

نه من محکمتر از این دام های شیشه ایم. می شکنم حبابهای وابستگی را که دوره هاله تنم خود را تنیده اند و هر روز خود را از آخور نگاهی، خنده ای، صدایی، گناهی تقویت می کنند. به خاطر او قلبم را سنگ می کنم وفریاد کشان ،که به خاطر خدا رهایم کنید، می‌شکنم.

صدایشان آزارم می دهد، گاه از درد به خود می پیچم، بعضی هایشان شکستنی نیستند، همچون تارهایی روی پوست من چسبیده اند یا شاید به نسوج بدنم رخنه کرده اند، اصلا گاهی حس می کنم جزئی از گوشت بدنم شده اند. تارهایی که مرا به سوی نابودی می‌کشند. نجواهایی که در گوشهایم لانه کرده اند.عکس هایی که قبل و بعد از هر صحنه‌ای از زندگی از ذهن آلوده من گذر می کنند و باز مرا به یاد تو می اندازند.

عجیب است! هیچ فکرش را نمی کردم که اینگونه شود. چه زود همه جا، جاخوش کردی و ماندگار شدی. می روم به خاطر او که عشق را آفرید، به خاطر اینکه خاطر خدایمان مکدر نشود و بدانیم که میوه ممنوع حتی برای نگاه کردن هم نیست وقتی در ذهنت آن سیب خوشبو را هزار بار گاز میزنی . به خاطر خدا سکوت و رفتن، این کاری است که فقط به دست اوست. تا او چه بخواهد، چه سرنوشت و قسمتی برایمان خواسته باشد. فکر می‌کردم به آرامی آغاز به مردن خواهم کرد اگر نبینمت، ولی هنوز زنده ام فقط پوست انداختم و کمی بزرگتر شدم.

بیا دست و پا زدنمان باعث نشود تا بیشتر در باتلاقی که ساخته ایم فرو رویم. قانع باش به این بهشت تا به پستی زمینی دیگر کشیده نشدیم و زشتی هایمان رسوای عالم نشده است.

بیا تا بیشتر از این برای هم خاطره نتراشیم. بیا نگاهمان را پاک کنیم وصاف و بی‌غرض، آسمانی شویم،  بیا و حرف این حوای کوچک را گوش کن و آدم باش.

فاطمه اسدی

[ یکشنبه ٢٢ دی ۱۳۸٧ ] [ ٦:٠٠ ‎ب.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک