دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

مطالعات نشان می دهد افرادی که تا سن 100 سالگی عمر می کنند، اغلب تا سن 90 سالگی احساس خوبی نسبت به زندگی دارند. کارشناسان داشتن وزن مناسب، عدم استعمال سیگار، حفاظت پوست از اشعه های زیان بار خورشید، مصرف سبزیجات و میوه جات، پرهیز از مصرف غداهای چرب و پرکالری و داروهای شیمیایی، ورزش کردن را از رموز سلامتی و جوان ماندن افراد می دانند.

حفظ وزن سالم و طبیعی افراد می توانند با کنترل دائمی وزن خود از بروز بیماری های قلبی- عروقی و سایر بیماری های کشنده که اغلب با اضافه وزن در ارتباط هستند، جلوگیری کنند. مصرف بیشتر میوه و سبزی و پرهیز از خوردن چربی و کالری زیاد افراد باید به طور منظم کار کنند و فعالیت هایی انجام دهند که حالت انعطاف پذیری، بردباری و مقاومت بدن را حفظ می کند. نکشیدن سیگار، ترک سیگار خطر ابتلا به بیماری های قلبی را بلافاصله و نیز خطر ابتلا به بیماری های ریوی را از جمله سرطان ریه در طولانی مدت کاهش می دهد.

سایر راهکارها برای جوان ماندن البته آسان نیستند اما تحت اراده و قدرت انسان هستند. می دانیم که بخش مهم بهره مندی از عمر طولانی برعهده خود فرد است. انتخاب ما از رفتارهایمان و فضایی که در آن زندگی می کنیم در این زمینه تأثیرگذار است.

[ دوشنبه ۱٤ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ۸:٠٠ ‎ب.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک