دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

مطالعه رفتار غذایی گونه ای خاص از دلفینها به نام  باتل نوز نشان می دهد این جانداران به آماده سازی غذای خود توجه خاصی دارند و قبل از خوردن شکار مراحل پیچیده و زمان بری را به منظور فراهم آوردن آن اجرا می کنند.

دلفینها به دلیل دقت نظر و رعایت پاکیزگی در مواد غذایی خود به عنوان آشپز دریاها نامگذاری شده اند.

محققان استرالیایی با زیرنظر گرفتن گونه ای خاص از دلفینها در خلیج اسپنسر در استرالیا دریافتند که در این گروه از جانداران، دلفینهای ماده به منظور آماده سازی غذای خود که اغلب ماهی های مرکب هستند، مراحل پیچیده و سختی را پشت سر می گذارند.

متخصصان دانشگاه اگزتر با بررسی این تحقیقات که طی سالهای 2003 تا 2007 صورت گرفته بود، اعلام کردند وسواس این جانداران در فراهم آوردن غذا امری رایج است.

دلفینها پس از شکار ماهی مرکب به شیوه خاص خود با وارد آوردن ضرباتی جوهر زهرآگین را از بدن ماهی خارج کرده و سپس با استفاده از صخره های کف دریا شکار خود را از وجود استخوان پاک می کنند.

براساس گزارش تلگراف، محققان بر این باورند این رفتار غذایی در دلفینها نشان دهنده میزان بالای رشد مغزی در میان این جانداران است.

مطالعه ای جداگانه در سال 2005 اولین نشانه های احتمال توانایی آموزش های گروهی در دلفینها و استفاده از ابزار به منظور آموزش در میان این جانداران را برملا کرد.

[ چهارشنبه ۳٠ بهمن ۱۳۸٧ ] [ ۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک