دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

بداخلاقی و با بی‌اخلاقی‌های رایج در انتخابات، محدود به نقادی‌های غیرمنصفانه و غیرعادلانه نیست، بلکه ابعاد دیگری نیز یافته است.

یکی از این موارد، ‌سوء استفاده از احساسات مذهبی مردم توسط نامزدها و طرفداران آنها در اشکال مختلف است. مثلا استفاده از رنگ سبز بعنوان نشان سیادت و یا شرکت در مراسم روزهای مذهبی توسط نامزدها و استفاده از تمثیل‌های تاریخی شیعه برای وقایع امروز، از نمونه‌های بداخلاقی انتخاباتی است که می‌باید توسط نامزدها درروزهای پایانی انتخابات متوقف شود.

جا دارد در همین جا به سخنان برادر ارجمند آقای حسین شریعتمداری مدیرمسوول محترم روزنامه کیهان اشاره شود. ایشان طی سخنرانی خود در اصفهان که درروزنامه کیهان نیز بازتاب یافت، موضوع استفاده از شال سبز توسط یکی از نامزدها را با قرآن به سرنیزه کردن توسط خوارج نهروانی در جنگ صفین تشبیه کردند و به وطور آشکاری یکی از نامزدها را متهم به رفتار خوارج گونه و یا اساسا نهروانی بودن نموده‌اند. ضمن اینکه ایشان به طور تلویحی حمایت از برخی نامزدها را در جهت خواست آمریکا و اسراییل و شیوخ عرب قلمداد کرده‌‌اند.

اظهارات آقای شریعتمداری قابل انتقادات جدی و بسیاری است، ضمن آنکه درج این گونه مطالب و تخریب نامزدها در روزنامه متعلق به اموال عمومی دارای مشکلات قانونی است. و اما انتقادات ما به آقای شریعتمداری به شرح زیر است:

1- بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، تمامی کاندیداهای تایید شده توسط شورای نگهبان "صالح" هستند. لذا انتساب صفات نهروانی بودن و در خط آمریکا و اسراییل بودن، با خط مشی کلی مقام معظم رهبری همخوانی ندارد.

2- معلوم نیست که این نوع اتهامات، اثر مثبت روانی بر روی مردم برای رای دادن به نامزد مورد نظر اتهام زنندگان داشته باشد. این روش‌ها قبلا نیز آزموده شده و خطا بودن آن به قیمت روی کارآمدن هشت سال دولت اصلاحات تمام شد. مردم نمی‌توانند آقایان موسوی و کروبی که سابقه و مواضع فعلی آنها معلوم است را در عداد خوارج و وابستگان قدرت‌های خارجی ببینند و این سخنان را منصفانه نمی‌پندارند. همچنانکه برخی نقدهای تخریبی علیه دولت نهم را نیز منصفانه نمی‌دانند. ضمن اینکه پاسخ مردمی را که در روز انتخابات به این آقایان رای می‌دهند را چگونه باید داد؟ آیا چندین میلیون از مردم کشورمان را طرفدار خوارج و اسراییل و آمریکا بنامیم؟

2- دوستان باید یک احتمال را (ولو ضعیف) از نظر دور ندارند و آن اینکه نتیجه انتخابات بنفع یکی از این هیمن دو نامزد باشد! در این صورت می‌توانیم بگوییم که مردم به نهروانی‌ها و مطلوبین آمریکا و اسراییل رای داده‌اند؟ و آیا مقام معظم رهبری می‌توانند حکم ریاست جمهوری این افراد را تنفیذ کنند؟

حامد اسدی

[ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸ ] [ ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک