دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

گذرسال هايي بس طولاني باعث نشد كه ازياد ببرم آن چه را كه نيكان به جاي گذاشتند زياد بود اما نه آن قدر زياد. كوله بار عاشقي يشان را برداشتند و رفتند تا انتهاي جاده بي انتهاي عشق آرام، آرام، آرام و گاه با شتاب. رفتند تا مردان سياه در شب هاي تاريك ماه را از من نگيرند، از تو نگيرند، رفتند تا بياموزم عشق را. كه چه خوب يادم دادند و چه نيك آموزگاراني بودند. گاه هنوز شاخه هاي نهال تازه كاشته شان سبز نشده بود كه گل هايشان پرپر شد. هنوز پاييز نيامده كه برگ هايشان برزمين لغزيد و هنوز زمستان نشده بود كه سوزي عظيم فضا را به ماتم سرايي بزرگ تبديل كرد، هنوز...
گاه چشم انتظار آمدن بودند. قاصد مي رسيد و مي گفت: پركشيد و رفت و رفت و به اوج رسيد. به جايي كه دوست داشت به نيك ها. خاك را به چشم يك كيمياگر مي ديدند از خاك طلا ساختند. طلاي ناب. خاك زيرپايشان را تبديل به طلا خانه اي بزرگ كردند. طلايي به قيمت؟ نه! قيمت ندارد. بي بهاست. ارزشش از اين سختي ها فراتر مي رود كه در مجال اندك من نمي گنجد.
جان را ناقابل شمردند. مشت هايشان را به سوي سياهي گره كردند و چراغ هاي روشنشان را سوي ما. در كف دست هايشان نور بود و در قلب هايشان جشن قرب الهي برپا. بار خدايا! تا ته جاده معرفت را نگاه كن. بنگر كه ستارگاني را كه به زمين فرستادي چه زود دلتنگت شدندو دسته، دسته آهنگ تو را دارد. معبود من نوري فرست به ضميرمان تا روشني بخش جان باشد و هدايت گرما. تا انتهاي جاده بي انتهاي عشق راهي بس طولاني مانده ست. ستارگاني كه آمدند و رفتند، غروبي كاذب، آري! اين غروب دروغين بود. آن ها هنوز روشني بخش آسمان شب هاي تاريكمان هستند. يادمان نرود كه بي انتها ترين راه، راهي است كه ستارگان بي غروب شب رفتند راهي كه اگر نيك بنگري انتهايش پيداست، موجي از نور. در ميانش خط نور. رودهايي جاري در مسير كه با عشق به اقيانوس تو مي ر يزد. تاريكي شب در روشنايي ستارگان محو مي شود. شب روشني اش را وام دار ستارگان است.
اطراف راه عشق هم چون دشتي از نور خودنمايي مي كند.
و ستارگاني بي غروب كه هر لحظه آهنگ تو را دارند. چون مقصد تويي، بهترين مقاصد. هر كه را بنگري انتهايش، انتهاي ديد و فكرش به تو مي خورد. كه تو راه را نشان مي دهي شكر و كفرش را سپردي به ما اي بهترين هدايت كنندگان.
زهرا كريمي / تهران

[ شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک