دل نوشته های یک نسل دومی
اجتماعی،ادبی، تحلیلی
قالب وبلاگ

باستان شناسان موفق به كشف يك گور جمعي در جنوب غرب آلمان شده اند كه نشان مي دهد بشر در هفت هزارسال قبل آدمخوار بوده است.
به گزارش بي بي سي نويسندگان مقاله اي كه در نشريه Autiquity چاپ شده معتقدند كه يافته هاي آنان يكي از شواهد نادر اثبات آدمخواري بشر در اوايل دوره نوسنگي Neolithic در اروپاست.
اوايل دوره نوسنگي، دوره اي بود كه براي اولين بار مركز اروپا با كشاورزي آشنا شده بود.
كشف اسكلت حدود 500 نفر درجريان حفاري ها در دهكدهHerxheim نشان دهنده احتمال آدمخواري انسان در آن دوره است.
از بقاياي اجساد كه درميان آنها شماري كودك و حتي جنين ديده مي شد چنين نتيجه گيري مي شود كه قربانيان عمدا كشته و قطعه قطعه شده اند.حفاري براي يافتن اين گور جمعي ابتدا درسال 1996 صورت گرفت و سپس در فاصله سالهاي 2005 و2008 مجددا توجه باستان شناسان به اين محل جلب شد.
به گفته دكتر بورنو بولستين رئيس پروژه حفاري و استاد دانشگاه بوردو در فرانسه بررسي ها نشان مي دهد استخوان هاي موجود در گور عمدتاً شكسته و جدا شده است كه نشانه آدمخواري است. علاوه براين نشانه هاي به سيخ كشيدن و كباب شدن در روي استخوان ها هم ديده مي شود.
وي تاكيد كرد اثبات اينكه اين استخوان ها پخته شده اند مشكل است.
برخي دانشمندان كه فرضيه آدمخواربودن بشر اوليه را رد مي كنند مي گويند ممكن است جداكردن گوشت از اين استخوان ها مربوط به آيين به خاكسپاري بشر در دوره نوسنگي باشد. ولي دكتر بولستين مي گويد شواهد نشان مي دهد كه بسياري از اين استخوان ها جويده شده اند. نظر دكتر بولستين اين است كه احتمالا آدمخواري در اروپا امري استثنايي و مربوط به ايام قحطي بوده است
.

[ چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸۸ ] [ ۱٠:۱٧ ‎ق.ظ ] [ غلامحسین سلجوقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نويسندگان
شرکت های مهم

[ بیمه کوثر ] [ شهدا را یاد کنیم باذکر صلوات ]
بک لينک